Botanica | Dolma ar kukurūzas polentu // Долма с кукурузной полентой
383
post-template-default,single,single-post,postid-383,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Dolma ar kukurūzas polentu // Долма с кукурузной полентой

dolma ar kukurūzas polentu

Dolma ar kukurūzas polentu // Долма с кукурузной полентой

Kāpēc ir tāds prieks gaidīt katru sezonu pienākam — tāpēc, ka tad tu sāc ēst un lietot tos produktus pēc kuriem tik ļoti sailgojies. Pirmkārt, vēlos Jūs apsveikt ar pirmajām rudens dienām. Protams, ir zel, ka vasara ir beigusies, siltās dienas ir aiz kalniem un aiz loga lietus skaļi pļāpā…, taču es saskatu kaut kādu romantiku rudenī! Braucieni uz siguldu velā rudenī, sēņošana un zābaki, āboli un pavisam citi dabas toņi un produkti! Kā Daniels Bouluds savā grāmatā ir reiz pateicis— visas kulinārās idejas rodas tirgū. Kad tu esi saskarsmē ar produktu un to patieso dabu. Tu ieraugi kaut kādu konkrētu dārzeni un pēkšņi tu saproti, kā tu vēlies to pagatavot un ar kādiem zaļumiem tas lieliski saskan, kādu tehniku pielietot, ar ko sākt un, ko vēl nopirkt. Tāpat notiek ar mani! Es aizeju uz tirgu un es saprotu, kas ir jāgatavo. Vēlējos pagatavot dolmu, bet nezināju, kāds varētu būt veģetārais pildījums? Jo dolmu gatavo tradicionāli no rīsiem un gaļas, un tagad man no nulles ir jāizdomā ideāla garša. Šeit arī nospēlēja produkta notis — kukurūza. Izdomāju, ka vēlos taisīt dolmu, ieraudzīju tirgū kukurūzu un atcerējos par kukurūzas polentu. Mērci es pagatavoju klāt tādu, kas derētu arī klasiskās dolmas receptei. Pagatavoju, apsēdos, nogaršoju un… JĀ! Pateicos Dievam par šādu iedvesmu.

Pagatavošanai Jums būs nepieciešams (20 rullīšiem):

 • 20 marinētas vīnogu lapas
 • 150 g kukurūzas polentas
 • 2 vidēji lieli svaigi gurķi
 • 2 svaigas kukurūzas (uzmanību! svarīgi, lai kukurūza būtu pirkta no ļoti maza ražotaja, jo kukurūza visvairāk sevī uzkrāt pesticīdus. Iesaku piena kukurūzu izvēlēties)
 • 1 tējkarote kurkumas
 • 1 tējkarote jūras sāls vai pēc garšas
 • 4 ēdamkarotes krējuma (es iesaku Straupes krējumu)
 • 1 ķiploka daiviņa
 • 1-2 tējkarotes kaperu

Pagatavošana: uzvāriet katliņā ūdeni ( ap 750ml). Kad ūdens sāks vārīties ieberiet polentu un intensīvi maisiet, lai neizveidotos kunkuļi ( process ir līdzīgs manna putras vārīšanai) un vārīt 10 minūtes. Paralēli polentai uzlieciet vārīties ūdenī kukurūzu un vārītā ūdenī varētie to 3-5 minūtes. Sarīvējiet uz vidēji lielas rīves gurķus (ja tas ir dārza gurķis vai Latvijas, tad to mizot nav nepieciešams). Izvārīto kukurūzu nogriežiet vertikālā veidā tā, lai paliktu graudiņi, kurus mēs izmantosim. Kukurūzu, polentu un gurķi sajaukt kopā, pievienot sāli pēc garšas un tējkaroti kurkumas. Izliekam pildījumu uz vīnogu lapas un tinam pēc springrolls metodes jeb tinam un salokam kreiso un labo lapu galiņu uz iekšpusi. Sakarsējam pannu un pievienojam 1/2 ēdamkarotes Gī sviesta un sautējam dolmu ar vāku ciet 7 minūtes uz vidēji lielas uguns. Mērce: krējumu, ķiploku un kaperus sablendējam kopā ( var pievienot pavisam nedaudz ūdeni, lai mērce labāk blendētos). Izlikt dolmu uz šķīvja un pados mērci atsevišķi, vai arī kā ir redzams kompozīcijā, tad ar ēdam karotes palīdzību mērci uzšļākt uz šķīvja un tad kārtot dolmu un var izdekorēt ar zaļumiem (es izmantoju dilles, bet lieliski saderēs kopā arī kinza vai pētersīļi)

Каждый сезон для меня это что-то особенное. У каждого сезона, каждой погоды есть свой вкус, запах, краски.и вот наше Латвийское лето закончилось, и наступила осень. Казалось бы лето настолько было коротким, что еще не до конца осознаешь, что оно закончилось. Только сегодня, когда я пошла на базар а со мной вместе шел рядом дождик и шептал мне новости о том, что скоро будут грибы, и кода я приготовила это восхитительное блюдо, и когда я обратила внимание на что, что еще и девяти нет, как на улице уже темно, я осознала, да, пришла наша золотая осень. Как Даниель Боулуд как то раз написал в своей книге, что  часто кулинарные идеи приходят в голову именно тогда, когда ты идешь за покупками на базар. Ты видишь продукты, готовые плоды для работы и в тебе возрастают идеи о том, как сделать этот овощь, фрукт или иной плод матери природы вкусным, как создать совершенство. Я хотела долму. Все. Вот, хочу долму и надо мне ее приготовить. Классический рецепт долмы обычно состоит из мясной начинки с рисом. Как приготовить это блюдо в вегетарианском стиле, я понятие не имела. И вдруг именно на базаре, я  вижу Латвийскую кукурузу, и понимаю что хочу ее использовать!!! И в тот момент вся вкусовая картина нарисовалась естественным образом. Я приготовила блюдо, селя за стол и откусила небольшой кусочик…да, это оно! Спасибо тебе, Господи, за идею.

Для приготовления (на 20 долмы):

 • 20 маринованные виноградные листья
 • 150 г кукурузной поленты
 • 2 среднего размера огурца
 • 2 палочки свежий кукурузы
 • 1 ч.л. куркумы
 • 1 ч.л. морской соли, по вкусу
 • 4 ст.л. сметаны (я рекомендую “Straupes“)
 • 1 зубчик чеснока
 • 1-2 ч.л. каперсов
  Приготовление: Кипятить воду в кастрюле (примерно 750 мл воды). Когда вода закипела, добавить поленту и тщательно мешать (процесс похож на приготовление манной каши ) и варить 10 минут. Параллельно с отварить кукурузу ( варить кукурузу в кипячённой воде 3-5 минут не больше). Натереть на терке огурцы (если Вы приобрели огурцы выращенные в Латвии или просто из сада, шкурку не надо срезать). Срежьте зёрнышкивареной кукурузы в вертикальном положение. Кукурузу, поленту и огурцы смешать и добавить соль по вкусу, и чайную ложку куркумы. Необходимо готовую начинку завернуть  как блинчик,  завернув левый и правый край во внутрь. Растопить масло на сковородке и тушить долму на маленьком огне 15 минут ( кастрюлю прикрыть крышкой). Соус: сметану, чеснок и каперсы размельчить в блендере (можно добавить немного воды, чтобы соус лучше размешался). Сложить  долму на тарелку и соус подать отдельно, но если вы хотите чтобы было как на картинке, тогда при помощи столовой ложки взбрызгивайте соус, как художник кисточкой, а затем разложите долму и украсьте зеленью (я использую укроп, но также идеально подходит кинза или петрушка)

Labu apetīti! Приятного аппетита!

K.L.

No Comments

Post A Comment