Botanica | SPIRULINA
327
post-template-default,single,single-post,postid-327,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

SPIRULINA

spirulīna_botanicalv

SPIRULINA

Es mīlu spirulīnu!!! Tā ir fantastiska, veselīga dāvana, kuru Jūs varat uzdavināt savam organismam! Tas ir viennozīmīgi to, ko es ieteiktu lietot katram veģetārietim un jebkuram cilvēkam, lai papildinātu savu uzturu. Spirulīna nav, protams, no tiem lētākajiem produktiem, bet arī tās lietošana katru dienu nav obligāta.

Vislabāk ir uztaisīt viena pilna mēneša kursu, katru dienu lietojot noteiktu devu, un pēc tam vienkārši ik pa laikam šo brīnumu pievienot pie kokteiļiem no rīta vai pie kāda cita garšīga dzēriena, piemēram, svaigi izspiestas sulas. Spirulīnu var pievienot arī ēdienam vai desertam klāt,vienīgi jāpiebilst, ka tai piemīt iztiekti zaļa krāsa, taču pēc garšas tā ir neitrāla. Neliela smieklīga piebildīte ir tāda, ka pirmajās dienās pēc spirulīnas lietošanas fēči tualetē gan var būt zaļā krāsā, bet tas ir normāli, nesatraucaties!

Spirulīna ir pieejama gan pulverveida, gan tabletēs un to var iegādāties aptiekā vai arī organisko spirulīnu ar sertifikātu var iegadāties tējnīcā “Kama”, kurā es strādāju kā tējasmeistars, Jēkaba ielā 26/28!

*Spirulīna ir sīka, zilganzaļa aļģe ideāla spirāles tinuma formā. Bioloģiski tā ir viena no vecākajām planētas iemītniecēm. Uzradusies pirms 3,6 miljardiem gadu, tā nodrošināja evolūcijas tiltu starp baktērijām un zaļiem augiem.

Šis ūdens augs ir sevi atjaunojis miljardiem gadu garumā un vēsturiski barojis daudzas kultūras Āfrikā, Vidējos Austrumos un Centrālamerikā. Spirulīna dabiski aug ar minerāliem bagātos sārmainos ezeros, kas atrodami katrā kontinentā, bieži arī vulkānu tuvumā.

Mūsdienās lielākā spirulīnas koncentrācija ir atrodama Tekskoko ezerā Meksikā, apkārt Čadas ezeram Centrālāfrikā un Lielā Rifa Ielejā Austrumāfrikā.

Spirulīnā ir koncentrētas daudzas mūsu organismam būtiskas barības vielas. Tajā ir vismaz 60% augu proteīna, svarīgi vitamīni un fito barības vielas, piemēram, retā neaizvietojamā taukskābe GLS, sulfolipīdi, glikolipīdi un polisaharīdi.

60% viegli sagremojama augu proteīna bez taukiem un gaļas holesterīna. Spirulīna ir maztauku, mazkaloriju, bezholesterola viegli sagremojama augu proteīna avots, kas satur visas svarīgās aminoskābes, ko organisms pats nevar saražot, bet kas ir nepieciešamas, lai sintezētu aizvietojamās taukskābes. Spirulīnas šūnu sieniņās nav celulozes, tādējādi organismam ir viegli to sagremot un uzsūkt.

Tās sastāvā ietilpst:

  • vitamīni B1; B2; B5; B6; B12; E; niacīns, biotīns, folijskābe. A vitamīns beta karotīna formā;
  • makro un mikro elementi: Ca; Po; Fe; Ma; Zn; K; Na; Mo; Mn; Cu;
  • pigmenti karotinoīdi hlorofils, fikocianīns;
  • taukskābes Omega-3, Omega-6;
  • olbaltumvielas (50-60% sausnas) ieskaitot visas neaizvietojamās taukskābes;
  • polisaharīdi.

LIETOŠANA UN IETEICAMĀS DEVAS
Lieto pirms ēšanas laikā vai pēc tās 1-3 g diennaktī (vienā vai vairākos paņēmienos). Bērniem 0,5- 3 g diennaktī atkarībā no vecuma. Ieteicams diennaktī izdzert 2- 2,5 l ūdens.

*apraksts par spirulīnu ir ņemts no http://www.karstajoga.lv/index.php/spirulina-pasaule-veseligaka-partikas-piedeva/ )

No Comments

Post A Comment